01 mar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

IZRAEL – JORDANIA

1 DZIEŃ: RZESZÓW – TEL AWIW Wylot do Tel Awiwu z Rzeszowa, Przylot do Tel Awiwu, Przejazd do hotelu w Galilei.

2 DZIEŃ: GÓRA TABOR –– NAZARET- KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA

Śniadanie. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim + ryba św. Piotra. Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: KANA – JORDANIA – JERASH – AMMAN

Śniadanie. Kana Galilejska. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

 4 DZIEŃ: GÓRA NEBO – MADABA

City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA – JERYCHO – BETLEJEM

Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Jerycho. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika a następnie wizyta pod Ścianą Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: BETLEJEM – MORZE MARTWE

Przejazd na Pole Pasterzy. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie Betania – możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Popoludniu kapiel Morze Martwe. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – RZESZÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Rzeszowa.