Ogłoszenia

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. W środę nowenna do Niepokalanego Serca NMP.

3. W czwartek udamy się na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Wyjazd o godz. 6.30.

4. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Na sumie modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów.

5. Msza święta w dni powszednie o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu o porządek w kościele zadbają rodziny: Dudzik, Sobota, Kołodziej, Kołodziej, Dudzik.

W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.