Gęsiówka

Na ulicy Gęsiówka znajdują się trzy krzyże.

21) Krzyż stoi na skrzyżowaniu polnych dróg: Jata – Kowale – Gęsiówk. Został zbudowany w czasie gdy proboszczem Parafii był ks. Krzysztof Pastuszak. On też dokonał jego poświęcenia. Krzyż wykonał Jan Młynarz na prośbę swojej ciotki Józefy Drelich. Niestety fundatorka nie ujawniła intencji dla której poprosiła o zbudowanie krzyża. Krzyżem opiekują się Jan Młynarz.

2) Krzyż znajduje się na skrzyżowaniu polnych dróg: Kow1ale- Duble – Gęsiówka. W czasie II wojny światowej został  zbudowany potajemnie drewniany krzyż. Nie znamy powodów dla których został, postawiony, ani osoby, która go zbudowała. Po jego zniszczeniu na skutek czasu i warunków atmosferycznych, w jego miejsce w 1976 roku został zbudowany przez Józefa Kowala, nowy metalowy krzyż. Krzyżem opiekują się mieszkańcy Gęsiówki a szczególnie rodzina Chamot.

3) 3Krzyż stoi przy drodze powiatowej Jeżowe – Nowy Nart przy skręcie na ulice Gęsiówka. Pomysłodawcą budowy krzyża jest pan Jan Młynarz. Zgromadził materiał i zawiózł go do kowala który mieszkał w Nowosielcu. Wykonany krzyż przywiózł samochodem ciężarowym pod plandeką Tadeusz Rębisz. Został złożony na podwórku u pana Młynarza. Pan Jan pomalował krzyż i przygotował do postawienia na miejscu krzyża zniszczonego wcześniej przez komunistów. Po kilku dniach mieszkańcy ulicy Gęsiówka zgromadzili się na posesji pana Młynarza aby wspólnie zanieść krzyż na swoich ramionach na miejsce gdzie miał zostać ustawiony. Pod krzyżem został zakopany w szklanej butelce tzw. testament. W którym znalazły się słowa ,, Panie Jezu i Matko Najświętsza prosimy Cię, że kto będzie przechodził lub przejeżdżał i popatrzy na krzyż Twój święty niech imiona tych ludzi będą zapisane w księdze życia”. Franciszek Gębski w Hucie Stalowa Wola wykonał nierdzewną tablice, na której wygrawerował napis ,,Przechodniu zatrzymaj się”. W 1970 roku krzyż został poświęcony przez księdza Józefa Szarego. Pan Młynarz po dwóch stronach krzyża zasadził lipy. Nawet komendant Milicji który często patrolował ten teren powiedziała, że krzyż stoi w dobrym miejscu i jest solidnie wykonany. Krzyż jest symbolem wiary i służy ludziom którzy się go nie wstydzą i pragną zwierzyć się Jezusowi . Krzyżem opiekują się mieszkańcy Gęsiówki.